Jak si vybrat ideální polohovací kancelářskou židli pro pohodlnou a zdravou práci?


Vybrat si správnou polohovací kancelářskou židli může být pro mnoho lidí velkým problémem, protože se nevědí, na co se zaměřit. Nejprve je důležité si uvědomit, že většinu dne trávíme v práci seděním na židli, takže bychom si měli vybrat takovou, která nám zajistí pohodlnou a zdravou práci.

1. Výška židle

Prvním faktorem, na který bychom se měli zaměřit, je výška židle. Správná výška židle zajistí, že naše nohy budou pevně na zemi a v úhlu 90 stupňů, což zlepší krevní oběh v nohách. Proto bychom měli při výběru židle dbát na to, aby se dala nastavit podle naší výšky.

2. Opěrka zad

Dalším faktorem, na který bychom se měli zaměřit, je opěrka zad. Správně vybraná opěrka zad zlepší držení těla a tím pádem i prevenci bolestí zad. Opěrka by měla být nastavitelná a měla by vyplňovat celou délku vašeho hřbetu.

3. Sedák

Třetím faktorem, na který bychom se měli zaměřit, je sedák. Správně zvolený sedák zajistí, že vaše sedací kosti budou v kontaktu s celým sedákem a tím pádem se sníží tlak na páteř. Sedák by měl být nastavitelný a měl by být dlouhý minimálně 40 cm.

4. Opěrka hlavy

Posledním faktorem, na který bychom se měli zaměřit, je opěrka hlavy. Správně zvolená opěrka hlavy zajistí, že se vám nebudou namáhat krční svaly a že si budete moci odpočinout. Opěrka by měla být nastavitelná a měla by být vysoká minimálně 20 cm.

Je důležité si uvědomit, že ideální polohovací kancelářská židle neexistuje a každý člověk má jiné potřeby. Proto bychom se měli při výběru židle zaměřit na ty faktory, které jsou pro nás nejdůležitější.

Zde najdete širokou nabídku kancelářských židlí, které splňují všechny výše zmíněné faktory. Vyberte si tu správnou a užijte si pohodlnou a zdravou práci.

Publikováno
V rubrikách MEDA